szerkesztés

„A könnyed bölcs és a fanyar humorista” Heltai Jenő élete és munkássága – Irodalomtörténeti előadás

A program jan. 18-án, délután 16:00-kor kezdődött a keszthelyi Fejér György Városi Könyvtárban. Ez egy közösségi aktivitás erősítését célzó esemény volt, amely a közösségi együttműködést támogató helyi összefogás erősítését is segítette.

A magyar kultúra napja alkalmából megrendezésre került Heltai Jenő életéről és munkásságágáról szóló előadás vendégei Győrei Zsolt irodalomtörténész és Kemény András a Papirusz Book Kiadó vezetője, az Irodalmi Kemény voltak. Felolvastak és szórakoztató, vicces kabaré jeleneteket adtak elő Heltai Jenő írásaiból. Mindezt időrendben, az író életpályáját végig követve, korszakokra, blokkokra bontva prezentálták. Az írások felolvasása/előadása közben a költő életéről is meséltek az előadók. A program nagy sikernek örvendett, sokan vettek részt az előadáson.