szerkesztés

Aranykorúak adventi estje

A program dec. 14-én, délután 17:00-kor kezdődött a keszthelyi Fejér György Városi Könyvtárban. Ez egy közösségi aktivitás erősítését célzó esemény volt, amely a közösségi együttműködést támogató helyi összefogás erősítését is segítette.

A könyvtárban már hagyomány, hogy minden évben, advent idején meghívják a város és környező településeinek könyvtári nyugdíjas olvasóit azért, hogy meglepetés műsorral örvendeztessék meg őket.  Ők az Aranykorúak Társasága. Idén 12 környező település nyugdíjasklubjának tagjai fogadták el meghívásukat és vettek részt. Ebben az évben a keszthelyi RE-FOLK Népzenei Együttes 6 fő tagjai adtak meghitt, szép adventi, irodalmi – zenei előadást számukra.
A műsorban betlehemes és karácsonyváró ritmusokat, verseket, dallamokat hallhattak a részt vevők, és a program végén együtt éneklésre is sor került.
Az Aranykorúak Társaságának megjelent tagjai édesség ajándékot is kaptak az est végén.