szerkesztés

Városi Gyermeknap (Keszthely)

A Goldmark Károly Művelődési Központ közreműködésével, a rendezvénye máj. 27-én, délután 16:00-kor kezdődött a Balaton-parton, a látogatók a helyszínen regisztrálhattak. Családi rendezvény lévén a családok megerősítése és a különböző generációs közösségek együttműködésének koordinálása, továbbá közösségi együttműködést támogató helyi összefogás valósult meg. A rendezvény a Zenepavilonnál kezdődött, ahol a Sajt című szórakoztató színdarabot tekinthették meg a gyerekek. A fél órás előadás után Tüsi Bohóc vidám műsora következett, ahol lufihajtogatással is próbálkozhatott a közönség, természetesen Tüsi Bohóc segítségével. Utolsó programként, 17:30-kor gyermektáncház vette kezdetét a Re-Folk zenekarral. A táncházban nagyon jó hangulat volt, nem csak a gyerekek, a szülők is táncoltak.

Az említett programokkal párhuzamosan, 16:00 órától 18:00 óráig óriás Balaton Társasjátékkal játszhattak a résztvevő családok, illetve a gyerekek szabadtéri játszóházban tölthették az időt, a nagyobbak kézműves foglalkozáson vehettek részt, ahol ékszereket, díszeket, játékokat készíthettek hozzá értő segítséggel.

A jóidőnek köszönhetően nagyon sokan látogattak el a rendezvényre, így sikeresen zárult a nap.