Költészet napja – Költészet és zene

A program délután ápr.13-án,  17:00-kor kezdődött a keszthelyi Fejér György Városi Könyvtárban. Ez egy közösségi aktivitás erősítését célzó esemény volt, amely a közösségi együttműködést támogató helyi összefogás erősítését is segítette. A Költészet Napja alkalmából a Kőrösi Csoma Sándor Klub közreműködésével “Költészet és zene” címmel a 40 éves hévízi Musica Antiqua Együttes tagjai adtak szép estét. Megszólaltak a hangszerek és életre kelt a vers az előadók által. A zenekar művészeti vezetője: Varga Endre, az est irodalmi szervezője: Holczerné Szabó Ágnes volt. Az együttes középkori stílusban adott elő zenei műveket és megzenésített verseket, költeményeket. A középkori hangulat nem csak az előadásmódban mutatkozott, az előadók korabeli jelmezekben szórakoztatták a közönséget.